Szkolenia BHP to obowiązek każdego pracodawcy. W każdym zakładzie pracy, co też uregulowane jest obowiązującymi przepisami prawnymi. Szkolenie BHP odnosi się do bezpieczeństwa i higieny pracy. Obowiązkowe szkolenie BHP dedykowane jest dla wszystkich pracowników administracyjno biurowych i nie tylko. Ważne jest ono na początku zatrudnienia, jak również okresowo.

Szkolenie BHP – rodzaje

Szkolenia z zakresu BHP można podzielić na dwa rodzaje:

  • wstępne kursy BHP online lub stacjonarne – dedykowane dla tych wszystkich nowo zatrudnionych osób. Musi ono się odbyć przed przystąpieniem pracownika do pracy. Ważne jest przez dwanaście miesięcy.
  • szkolenie okresowe BHP online lub stacjonarne – organizowane po wygaśnięciu ważności szkolenia wstępnego. Odbywa się ono cykliczne. Okres uzależniony jest od tego, z jakimi dokładnie stanowiskami ma się do czynienia.

Szkolenie BHP – kto je organizuje?

Kurs z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, organizują pracownicy służby BHP. Do niedawna za tego typu spotkania oraz za terminowość odpowiedzialne były osoby zatrudnione na etacie, w danym przedsiębiorstwie. Można jednak zauważyć tendencję do odchodzenia od tego. Organizacje nie zatrudniają już pracowników służby BHP na umowie. Wolą oni korzystać z usług firm zewnętrznych jak np. Online Center. Dlaczego? Szkolenia BHP online, jak również stacjonarne, w tej formie kosztują ich zdecydowanie mnie. Tylko osoby kierujące pracownikami muszą jedynie zadbać o to, aby wszystkie szkolenia odbywały się w przewidzianym czasie.

Szkolenie BHP online i stacjonarne

Stacjonarne szkolenie wstępne i okresowe nie jest niczym obcym. Jednak w okresie stanu zagrożenia epidemicznego spotkania osobiste nie wchodziły w grę. To właśnie wtedy zyskało na znaczeniu szkolenie BHP online. Internetowe szkolenia BHP okazały się strzałem w dziesiątkę. Co prawda, epidemia koronawirusa pozostaje już powoli niemiłym, przykrym wspomnieniem, jednak taka forma szkolenia cieszy się nadal dużą popularnością. Zarówno w przypadku osób zatrudnionych od niedawna w zakładach pracy, jak również tych z dłuższym stażem pracy.

Szkolenia wstępne w zakresie BHP, w formie online dla pracowników różnych szczebli pomagają na zapoznanie się z właściwymi informacjami. Mogą je odbyć pracownicy służby bezpieczeństwa, pracownicy inżynieryjno techniczni, pracownicy administracyjno biurowi, itd. Są one nawet dedykowane do personelu medycznego i nie tylko.

Cała forma pozwala na dobre przygotowanie merytoryczne w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Warto więc w sprawie szkolenia kontaktować się z wyspecjalizowanymi jednostkami, które są w stanie zorganizować taką formę spotkania, jaka pozwala również zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Poprzedni artykułRozwód i alimenty – co należy o nich wiedzieć?
Następny artykułWszystko, co musisz wiedzieć o miłości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj