Marketing treści w social mediach

Content marketing staje się jedną z najważniejszych podstawowych dyscyplin komunikacji. Znaczenie odpowiednich treści w sieci stale rośnie. Internautów nie da się już przekonać samymi przekazami reklamowymi, ponieważ szukają w internecie ciekawych i pomocnych artykułów, czytają recenzje i porównują produkty. Dla firmy oznacza to, że proces zakupowy zaczyna się na długo przed pierwszym kontaktem. W dzisiejszych czasach internet ma wpływ na większość decyzji zakupowych.

Zerowy moment prawdy„Zerowy moment prawdy”: jest to moment, w którym potencjalny klient wpisuje w wyszukiwarce, portalu porównawczym lub w sieci społecznościowej – w celu znalezienia określonego produktu lub usługi.

Przy odpowiedniej strategii content marketingu, już w tym kluczowym momencie firma możliwość wpływania na myśli i działania potencjalnego klienta.
Dzięki odpowiedniej strategii marketing treści można rozpocząć dialog z potencjalnymi klientami i towarzyszyć im przez całą ścieżkę zakupową.


Czym jest content marketing?


Marketing treści to dyscyplina marketingowa, której celem jest dotarcie do grupy docelowej lub osoby kupującej za pomocą treści informacyjnych, edukacyjnych i rozrywkowych. Marketing treści ma na celu pozyskiwanie klientów poprzez uświadomienie im wartości produktu lub usługi. Ponadto odpowiednie strategie marketingu treści mają pozytywny wpływ na poprawę lub zmianę wizerunku filmy, lub marki. Treści to nie tylko teksty, ale także grafiki i filmy.


Teksty informacyjne jako podstawa skutecznej strategii content marketingu


Zazwyczaj użytkownicy korzystają z internetu, aby znaleźć informacje i rozwiązania dla swoich problemów. Publikując artykuły, firmy powinny brać pod uwagę potrzeby informacyjne potencjalnych klientów. Coraz większy nacisk kładzie się na informacyjne i pomocne teksty, które oferują czytelnikom wartość dodaną. Z kolei społeczność internetowa przywiązuje znacznie mniejszą wagę do przekazów reklamowych. Aby strategia content marketingu była skuteczna, konieczne jest zatem opracowywanie tekstów, które opierają się na potrzebach klientów.


Pisz teksty dla ludzi i pod kątem wyszukiwarek — SEO


Pisanie skutecznych tekstów to pierwszy krok do dobrej strategii content marketingowej. Wyszukiwarki, takie jak Google prowadzą potencjalnych i klientów do opublikowanych artykułów. Dla około 70% konsumentów wyszukiwarka jest pierwszym punktem kontaktu przy poszukiwaniu produktów i usług lub partnerów biznesowych i dostawców. 99% dziennikarzy również rozpoczyna wyszukiwanie informacji do artykułów w wyszukiwarce. Aby zwiększyć szansę na zwiększenie widoczności wpisów firmy w internecie, teksty powinny być pisane zarówno dla ludzi, jak i pod kątem wyszukiwarek. W content marketingu liczy się nie tylko wykwalifikowana praca dziennikarska, ale także wiedza na temat trafności słów kluczowych, konstrukcji fraz kluczowych i budowania linków. Połączenie wiedzy PR i marketingu oraz podstawowych technik SEO pomaga firmom zapewnić dobrą widoczność w wyszukiwarkach i osiągnąć większy zasięg. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Braden.pl – czym jest public relations


Social media — ważny kanał komunikacji


Social media, strony internetowe i blogi tematyczne są ważnymi kanałami komunikacji. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: https://braden.pl/social-media-marketing/. Treści mogą być publikowane wielokrotnie na różnych portalach. To nie tylko zwiększa widoczność w wyszukiwarkach, ale także pomaga dotrzeć do potencjalnych klientów w internecie. Ponieważ osoby zainteresowane i klienci nie zawsze od razu trafiają na stronę firmową, portale internetowe i sieci społecznościowe są skuteczną alternatywą dla bezpośredniego dotarcia do odpowiedniej grupy docelowej. Artykuły publikowane na portalach można znaleźć w Internecie nawet po długim czasie.

Marketing treści staje się coraz ważniejszym elementem komunikacji. Publikacja informacji o firmie i produktach w internecie stawia jednak nowe wymagania co do formalnej i merytorycznej orientacji tekstów. Rozwój wykwalifikowanych treści redakcyjnych oraz wykorzystanie technik SEO wspierają firmy w powszechnym rozpowszechnianiu treści firmowych w sieci. Publikowanie artykułów firmowych na kilku portalach i profilach w serwisach społecznościowych zwiększa szansę na lepszą widoczność w wyszukiwarkach i osiągnięcie większego zasięgu. Publikacja na kilku portalach prasowych i portalach społecznościowych pomaga firmom zatrzymać starych i pozyskać nowych klientów.

Poprzedni artykułNa czym polega audyt social media?
Następny artykuł„Laur Wiarygodności” – program, do którego trzeba przystąpić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj