Każdy z nas miał zapewne choć raz w życiu sytuację, gdy zamówiony przez internet produkt otrzymał w złym stanie. Nie ma wątpliwości, że przedmioty, które kupujemy, by po prostu „cieszyły oko” mają właśnie taką funkcję spełniać, czyli dobrze wyglądać. A jeśli są do tego użyteczne – tym lepiej. Czy można do tych kategorii przyporządkować, np. książki? Jak najbardziej. Książkoholicy uwielbiają estetyczne, niezniszczone książki, ustawione równo, ładnie na półce. Co więcej, często książki są także prezentami. Wtedy również nie wypada, aby obdarowany dostał pogiętą czy brudną okładkę. W tym artykule główną rolę odegra więc odpowiedź na pytanie, jak zapakować książkę, tak by niepotrzebnie się przy tym nie napracować, ale także i zadowolić klienta.

Droga, przez którą muszą przejść książki

Dla wielu osób zapakowanie książki do wysyłki może wydawać się prostą, błahą sprawą. W końcu co to za filozofia? Wystarczy włożyć ją do pudełka czy owinąć czymkolwiek, gazetą, papierem, folią…- i już! Ale, ale…! Nie tak szybko! Musimy pamiętać, jak wygląda cała podróż takiej książki. Od księgarni, aż pod drzwi klienta. Niestety, podczas swojej wędrówki przesyłki przechodzą przez wiele maszyn, stołów rolkowych, rąk, itp. W tym czasie są niejednokrotnie przenoszone, przekładane czy nawet przerzucane. Nietrudno więc domyślić się, że z łatwością może zostać uszkodzone wówczas opakowanie, a jeśli jest kiepskie, złej jakości to uszkodzenia mogą dotknąć także i zawartości, czyli w tym przypadku książki.

Odpowiednie pakowanie książek

Klienci zamawiający książki zazwyczaj są wymagający co do ich jakości wizualnej. W końcu nie ma się co dziwić, płacą za towar, więc chcą otrzymać to, na co zasługują. Nie każdy, (a szczególnie niedoświadczony sprzedawca internetowy) wie jednak, jak zapakować książkę. Czy wiesz, że istnieją specjalne kartony, przeznaczone stricte  do wysyłki książek? Otóż najważniejsze jest odpowiednie zabezpieczenie, usztywnienie i unieruchomienie w paczce, tak aby podczas podróży nie została ona uszkodzona. Pomocne będą przy tym odpowiednie opakowania i wypełniacze do paczek, a w szczególności właśnie te wyżej wspomniane kartony, czyli multimaile, które znajdziesz między innymi na stronie blog kartony24 pod linkiem. Jeśli zadbasz o odpowiednie opakowanie nie będziesz musiał martwić się,  jak wygląda paczka, którą właśnie otrzymał Twój klient i czy dotarła w ogóle “w jednym kawałku”.

Rada dla naprawdę wymagających: jeśli chcesz wysoko podnieść poprzeczkę i zapakować książkę nie tylko bezpiecznie, ale i bardzo efektownie… Najlepszym rozwiązaniem będzie karton przeznaczony do książek (bezpieczeństwo) i brązowy papier pakowy (estetyka), nie zapomnij o wisience na torcie! Perfekcyjna paczka jest równiutko przewiązana np. jutowym sznurkiem. Radość sprawi już samo opakowanie i będzie to przedsmak tego, co wewnątrz!

Najlepsza wysyłka

Podczas wysyłki książek ważnym aspektem jest także dobór odpowiedniego przewoźnika. Warto wybrać takiego, co do którego będziemy pewni w kwestii zadbania o przesyłkę oraz ewentualnej reklamacji usług. Na blog kartony24 przeczytasz więcej o kurierach, opcjach wysyłki czy cenach. Możesz tam porównać różnych przewoźników, wybrać najkorzystniejszego według Ciebie, ale także znaleźć wiele innych przydatnych informacji o tym, jak zapakować książkę i na co zwrócić przy tym uwagę.

Poprzedni artykułWłasna firma czy praca na etacie – co wybrać? Argumenty
Następny artykułLuksusowe czekoladki reklamowe zaprezentują firmę ze słodkiej strony

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj