M-commerce − zmienia zwyczaje zakupowe

Z roku na rok wzrasta popularność dokonywania transakcji płatniczych internetowo. Na ten trend wpływ mają różne czynniki, jak rozwój innowacyjnych technologii, chęć podążania przez konsumentów z duchem czasu, a także ograniczenia spowodowane pandemią koronawirusa. Dziś wiele osób robi zakupy przez internet, korzysta z elektronicznej bankowości i opłaca rachunki w sposób zdalny. Obszar handlu elektronicznego nazywany jest m-commerce, a istotną rolę spełniają w nim urządzenia mobilne.

Płatności online – komfort i bezpieczeństwo

W jeszcze nie tak dawnych czasach, aby coś kupić, konieczne było pójście do sklepu i załatwienie sprawy osobiście. Dziś różnego rodzaju produkty nabyć można w internecie, a ich wybór jest zazwyczaj szerszy niż w punkcie stacjonarnym z powodu ograniczonych miejsc w magazynie. Co więcej, korzystając z ofert online, istnieje możliwość porównania ich między sobą pod względem posiadanych funkcji czy finansowym. Jeżeli dany produkt nie odpowiada konsumentowi, ten może dokonać zwrotu towaru. Na rosnącą popularność zakupów internetowych wpływają również komfortowe i bezpieczne metody płatności online. Dzięki sprawdzonym systemom obsługiwania transakcji płatniczych wykonywanych elektronicznie ryzyko stania się ofiarą oszustwa ogranicza się do minimum.

Płatności online – nowoczesne systemy i metody

Wiele osób, zanim postawiło na płatności online, zastanawiało się, jak w bezpieczny sposób z nich korzystać. Dzięki nowoczesnym systemom, umożliwiającym wykonywanie transakcji przy użyciu znanych metod, oraz kupowaniu ze sprawdzonych źródeł, zakupy online czy czynności w zakresie bankowości elektronicznej mogą przebiegać w sposób szybki, sprawny i bez ryzyka. Wśród konsumentów zainteresowaniem cieszy się płatność przy pomocy metody BLIK, Pay by link czy standardowo kartą płatniczą. Do chętnie wykorzystywanych metod zalicza się też PayPo, czyli możliwość odroczenia zapłaty za produkt. Dostępne nowoczesne systemy zmieniły nawyki konsumentów, nakierowując je na zakupy online.

Poprzedni artykułCzy najwyższe oprocentowanie lokat zawsze oznacza najwyższe zyski?
Następny artykułNa co zwrócić uwagę, kupując fartuchy medyczne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj