Aby kupić odpowiednie fartuchy medyczne, ważne jest, aby znać cel, któremu mają służyć. Fartuchy to nie tylko części garderoby, które odróżniają personel medyczny od pacjentów i innych ludzi przebywających w placówkach medycznych. Chociaż oczywiście jest to ich zadaniem, głównym celem fartuchów jest zapobieganie zanieczyszczeniu krzyżowemu, tj. ratowanie pacjentów przed potencjalnymi zarazkami z ubrań personelu medycznego i ratowanie pracownika przed zarazkami pochodzącymi z chorób pacjentów. Pomijając ten kluczowy cel ubioru medycznego, są też inne rzeczy, o które należy zadbać podczas poszukiwania i wyboru fartuchów czy kombinezonów medycznych.

Przez długie lata odzież dla personelu medycznego była dostępna tylko w jednym lub dwóch odcieniach, w matowym niebieskim lub miętowym zielonym. Ale teraz, jak każda inna dziedzina mody, projekty fartuchów dla pracowników medycznych ewoluowały i stały się bardziej żywe. Występują w różnych kolorach, a w niektórych obiektach widzimy fartuchy z nadrukami, czasem tak fantazyjnymi, jak nadruki kwiatowe i zwierzęce. Te drukowane fartuchy widuje się głównie w szpitalach dziecięcych i oddziałach pediatrycznych. W tym scenariuszu dobrze jest zastanowić się, do jakiego rodzaju placówki medycznej chcesz zastosować konkretny model ubioru, ale nie zapominaj, że kolory użyte na ubraniach medyków powinny działać uspokajająco dla pacjentów.

Fartuchy medyczne powinny być miękkie i wygodne

Zwykle fartuchy medyczne są wykonane z bawełny, aby były lekkie, przewiewne i wygodne dla użytkownika. Coraz częściej są szyte z materiału wyprodukowanego z połączenia bawełny i poliestru, aby zapewnić personelowi medycznemu schludny i pozbawiony zagnieceń wygląd profesjonalistów. Fartuchy medyczne można dobierać do pory roku. Większość personelu medycznego preferuje bawełnę, ponieważ jest wygodna i lekka do noszenia przez cały dzień. W przypadku placówek, w których leczone są ciężkie choroby z dużym prawdopodobieństwem skażenia, lepiej jest wybrać fartuchy przeciwbakteryjne i odporne na plamy. Ubrania jednorazowe to również dobry wybór dla takich obiektów.

Wygodne i elastyczne dopasowanie jest obowiązkowe w stroju medycznym. Nie może być bardzo luźny, ponieważ utrudni wymaganą możliwość swobodnego poruszania się pracowników medycznych. Na przykład długie spodnie mogą sprawić, że się potkniesz, a wiszące rękawy mogą zaplątać się w sprzęt medyczny. Nie możesz jednak zdecydować się na zbyt obcisłe rzeczy, ponieważ ograniczy to łatwość poruszania się. Ubrania elastyczne i rozciągliwe to najlepszy wybór, ponieważ potrzebujesz dużej swobody ruchów i maksymalnego komfortu.

Poza innymi jego cechami i funkcjami fartuch musi dobrze na Tobie wyglądać, ponieważ ogólny wygląd reprezentuje Twoją organizację. Aby swoją prezencją zaświadczać o profesjonalizmie i wysokiej jakości świadczonych usług, musisz nosić ubrania dokładnie dopasowane pod względem rozmiaru. Jeśli kupujesz fartuchy dla kobiet, obserwuj delikatne zagięcie do wewnątrz w talii, natomiast jeśli kupujesz unisex lub dla mężczyzn, linie dopasowania będą proste. Bluzka o uniwersalnej długości powinna zakrywać biodra.

Wygodne fartuchy medyczne to dużo pojemnych kieszeni

Lekarz i każdy członek personelu medycznego posiada pewne codzienne narzędzia pracy, które powinny stale znajdować się w jego zasięgu. Dlatego niezbędne jest, aby fartuchy medyczne umożliwiały przechowywanie różnych rzeczy w szerokich i łatwo dostępnych kieszeniach. Przed dokonaniem zakupu warto zobaczyć rozmiar i położenie tych kieszeni, ponieważ powinny one być wystarczająco szerokie i głębokie, aby zmieścić telefon, długopis i inne rzeczy.

Warto też pomyśleć o personalizacji fartuchów medycznych. Oznacza to, że powinieneś mieć możliwość oznaczenia ich za pomocą nadrukowanego lub haftowanego logo. Taka personalizacja nada fartuchom osobisty charakter.

Poprzedni artykułM-commerce − jak zmienił nasze zwyczaje zakupowe?
Następny artykułPrawo gospodarcze – czym się zajmuje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj