Jeśli jesteś jedną z wielu osób, które zdecydowały się na farbowanie włosów, to gratulacje! Czeka Cię świat nowych możliwości, jeśli chodzi o Twój wygląd. Jednak jak powie Ci każdy weteran farbowania włosów, istnieje pewien minus tego koloru: może on być dość trudny dla Twoich kosmyków. Jeśli nie będziesz ostrożna, możesz skończyć z suchymi, łamliwymi i zniszczonymi włosami. Właśnie dlatego przygotowaliśmy ten przewodnik, jak utrzymać zdrowe włosy farbowane. Począwszy od odpowiedniego szamponu i odżywki, a skończywszy na domowych zabiegach, omówimy wszystkie podstawy, dzięki którym Twoje świeżo farbowane włosy będą wyglądały jak najlepiej.

Porady dotyczące włosów farbowanych

Włosy farbowane – pielęgnacja. Włosy farbowane są zazwyczaj bardziej suche niż naturalne, dlatego należy o nie szczególnie dbać. Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci zachować zdrowie Twoich farbowanych włosów:

  1. Używaj łagodnego szamponu i odżywki. Szukaj produktów przeznaczonych specjalnie do włosów farbowanych lub poddawanych zabiegom.
  2. Unikaj codziennego mycia włosów. W ten sposób pozbędziesz się naturalnych olejków, które utrzymują włosy w zdrowiu i mogą spowodować szybsze zanikanie koloru. Zamiast tego, myj włosy 2-3 razy w tygodniu używając delikatnego szamponu.
  3. Stosuj odżywkę bez spłukiwania lub odżywkę z olejkiem. Nałóż te produkty na wilgotne, osuszone ręcznikiem włosy, aby pomóc im zatrzymać wilgoć i zapobiec rozdwajaniu się końcówek.
  4. Chroń swoje włosy przed słońcem. Promienie UV mogą uszkodzić włosy i spowodować blaknięcie koloru, więc jeśli zamierzasz spędzać czas na zewnątrz, noś kapelusz lub używaj produktu z wbudowaną ochroną przed promieniowaniem UV.
  5. Regularnie podcinaj włosy. Podcinanie końcówek co 6-8 tygodni pomoże zachować zdrowy wygląd włosów i zapobiegnie rozdwajaniu się końcówek na całej długości włosów.

Najlepsze produkty do włosów farbowanych

Jeżeli kiedykolwiek farbowałaś włosy, wiesz, że utrzymanie ich w zdrowym wyglądzie może być trudnym procesem. Istnieje kilka kluczowych produktów, które pomogą Ci zachować jak najlepszy wygląd Twoich farbowanych włosów.

Po pierwsze, powinnaś używać szamponu i odżywki przeznaczonych do włosów farbowanych. Produkty te pomogą chronić Twój kolor i zapobiegną jego blaknięciu. Możesz także raz w tygodniu zastosować głęboką kurację odżywczą, która pomoże Ci nawilżyć włosy.

Następnie, przed użyciem jakichkolwiek narzędzi do stylizacji, musisz zastosować produkt termoochronny. Pomoże to zapobiec uszkodzeniom i ochroni Twój kolor przed blaknięciem. Wybierając produkt termoochronny, szukaj takiego, który zawiera silikon lub olejek, ponieważ pomogą one pokryć włosy i zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez wysoką temperaturę.

Na koniec, warto zastosować produkt, który zawiera ochronę przed promieniowaniem UV. Pomoże to ochronić Twój kolor przed blaknięciem pod wpływem słońca. Szukaj produktów, które zawierają takie składniki jak dwutlenek tytanu lub tlenek cynku.

Włosy farbowane jak i włosy przetłuszczające się mogą być piękne, ale wymagają nieco więcej troski, by zachować ich najlepszy wygląd. Stosując się do wskazówek zawartych w tym artykule, możesz zachować zdrowie i zapobiec uszkodzeniom włosów farbowanych. Pamiętaj o stosowaniu delikatnych szamponów i odżywek, unikaniu stylizacji na ciepło, gdy tylko jest to możliwe i stosowaniu głębokiej odżywki przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji, Twoje farbowane włosy będą wyglądać pięknie przez wiele miesięcy.

Poprzedni artykułPies w naszej sypialni
Następny artykułJak dbać o bezpieczeństwo i higienę w salonie kosmetycznym?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj