Na konkurencyjnym rynku sukces firmy zależy od wielu czynników. Dziś nie wystarczy już tylko solidna praca – równie ważne jest gromadzenie i analizowanie na bieżąco danych biznesowych. Nowoczesne systemy business intelligence pozwalają zyskać bardzo dokładną wiedzę na temat całej działalności firmy, co z kolei przekłada się na możliwość podejmowania najlepszych decyzji na podstawie twardych danych. Jeżeli stoisz właśnie przed wyborem odpowiednich narzędzi do analityki biznesowej, postaramy się udzielić wskazówek na temat tego, jakie oprogramowanie będzie najlepsze dla Twojej firmy.

Jak wybrać odpowiednie narzędzia business intelligence?

Zanim zdecydujesz się na zakupy narzędzi do analityki biznesowej, musisz dokładnie określić swój cel biznesowy. Innymi słowy, należy zdecydować czy chcesz zoptymalizować procesy zachodzące w przedsiębiorstwie, czy może raczej chodzi Ci o zwiększenie sprzedaży, poprawę efektywności operacyjnej oraz identyfikację trendów rynkowych. To pozwoli ustalić najważniejsze funkcje, jakie musi spełniać nowe oprogramowanie business intelligence.

Wybór narzędzia zależy od Twoich wymagań analitycznych: wystarczą Ci proste raporty i wizualizacje, czy raczej szukasz systemu, który pozwoli na zaawansowane analizy predykcyjne i modelowanie danych? Jedynie system dokładnie dopasowany do wymagań konkretnego biznesu sprosta Twoim oczekiwaniom. Dobrze dobrane narzędzia analityczne pozwolą na wyciąganie odpowiednich wniosków, a co za tym idzie na unikanie błędów i rozwój firmy. To także doskonały sposób na kontrolę wydajności pracowników, pozwalające na wyeliminowanie błędów generowanych przez tzw. czynnik ludzki.

Poznaj nowoczesne systemy business intelligence

Analityka biznesowa rozwija się dość dynamicznie, powstają coraz to nowe systemy pozwalające na pracę z danymi i projektowanie kierunków rozwoju firmy. Wśród najpopularniejszych programów tego typu znajdziesz np. QUILK lub Power BI. Zanim zdecydujesz się na zakup któregoś z nich, sprawdź, czy jest to rozwiązanie faktycznie dopasowane do unikalnych potrzeb Twojego przedsiębiorstwa, a także do wielkości firmy. Odpowiednie oprogramowanie możesz kupić w sprawdzonych sklepach internetowych, takich jak np. Humansoft.

Wybierając oprogramowanie business intelligence dobrze jest zapoznać się z łatwością użytkowania, intuicyjny interface sprawi, że narzędzie będzie chętnie wykorzystywane i nie będzie sprawiało większych problemów nawet osobom niezbyt biegłym w obsłudze komputerów. Przyjazne narzędzia pozwalają na szybkie tworzenie zrozumiałych raportów i analiz. Dobrze jest także zwrócić uwagę na to, czy dostawca systemu zapewnia wsparcie techniczne i jaki jest jego zakres. Szkolenia i materiały edukacyjne pozwolą na pełne wykorzystanie możliwości narzędzi analityki biznesowej. Wybór narzędzi odpowiednio dopasowanych do specyfiki Twojego biznesu pozwoli Ci na optymalne wykorzystanie danych, co przełoży się na podejmowanie jak najbardziej racjonalnych i uzasadnionych biznesowo decyzji.

Poprzedni artykułCzym jest frezowanie CNC?
Następny artykułJak łagodzić ból ucha i zatok, który wynika z zęba?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj