Pomocy finansowej dla osób z zadłużeniami próżno szukać w bankach. W takiej sytuacji należy rozejrzeć się za innym sposobem pozyskania dodatkowej gotówki. Być może wydaje się to być trudnym zadaniem, to wcale nie musi. Sektor pozabankowy przygotował specjalną ofertę dla osób z problemami finansowymi. Pożyczka dla zadłużonych to szansa na szybkie podratowanie budżetu domowego. Warto jednak zastanowić się, jak to w ogóle możliwe. Sprawdźmy, czy jest to na pewno realna pomoc dla osób zadłużonych.

Jak wziąć pożyczkę będąc zadłużonym?

Różnorodność oferty produktów bankowych i pożyczkowych umożliwia dopasowanie zobowiązania do swoich potrzeb. Banki niestety rzadko przyznają kredyt osobom zadłużonym. Ponadto proces przyznania kredytu bankowego jest zdecydowanie złożony. O wiele łatwiejsze do osiągnięcia dla konsumenta będzie zaciągnięcie pożyczki pozabankowej. Czy podobnie to wygląda w przypadku klientów zadłużonych? I tak, i nie. W ofercie parabanków można oczywiście znaleźć produkty dla osób z długami. Mimo wszystko staranie się o tego rodzaju zobowiązanie jest jednak bardziej skomplikowane. Posiadanie niespłaconych zobowiązań nie wpływa pozytywnie na ocenę zdolności kredytowej konsumenta. W takiej sytuacji banki są nieugięte – klient z wpisami do baz ma marne szanse na otrzymanie finansowania. Pomoc osobom zadłużonym oferują natomiast niektóre instytucje pozabankowe. Najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie oferty przygotowanej na różnych serwisach poświęconych tej tematyce, na przykład na https://super-pozyczka.pl/pozyczki-dla-zadluzonych/.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać pożyczkę dla zadłużonych?

Potencjalny pożyczkobiorca musi spełniać kilka kryteriów. Przede wszystkim to odpowiedni wiek ­– należy być pełnoletnim. Najczęściej jednak dolny limit wiekowy jest wyższy, zwykle są to pożyczki dla osób powyżej 21 roku życia. Kolejny warunek to ważny dokument tożsamości. Jest on niezbędny do zaciągnięcia zobowiązania. Co oznacza zatem, że z pożyczki pozabankowej mogą skorzystać wyłącznie obywatele polscy. Wyjątkiem są niektóre oferty dla obcokrajowców. Dodatkowo należy posiadać konto w banku, na które zostaną potem przelane środki z pożyczki oraz aktywny numer telefonu i adres e-mail. Są to podstawowe warunki stawiane przez pożyczkodawców. Warto dodać, że ważnym kryterium będzie również odpowiednia zdolność kredytowa. W przypadku osób zadłużonych nie ma co liczyć na nieskazitelną historię kredytową. Dlatego duże znaczenie będzie miało to, ile długów ma klient oraz to, czy posiada stały dochód.

Kiedy pożyczka dla zadłużonych to dobry wybór?

Pożyczka dla zadłużonych jest skierowana do klientów w trudnej sytuacji finansowej, z wpisami do baz, z niską zdolnością kredytową. Zapewne wielu z nas zastanawia się, dlaczego firmy pożyczkowe mają w swojej ofercie tego rodzaju produkty. Jakby nie patrzeć, to parabanki akceptują zadłużenia klientów i udzielają im wsparcia finansowego. Ma to związek z tym, że pożyczkodawcy udzielają finansowania na bardziej liberalnych zasadach niż banki. Zdolność kredytowa klienta, choć jest bardzo ważna, nie jest aż tak szczegółowo sprawdzana. Niestety wiele osób jest obecnie w trudnej sytuacji finansowej. Wówczas to pożyczka dla zadłużonych jest jednym ratunkiem.

Mimo to istnieje jednak niebezpieczeństwo wpadnięcia w spiralę długów. Dlatego przed wzięciem pożyczki dla zadłużonych należy zastanowić się, czy na pewno będziemy w stanie spłacić nowe zobowiązanie. Taka pożyczka będzie dobrym wyborem w momencie, gdy jesteśmy w kryzysowej sytuacji, a żadna inna pomoc nie wchodzi w grę. Czasem zdarzają się bardzo pilne wydatki, które nie mogą czekać. Wtedy sprawę trzeba załatwić błyskawicznie, bez czasochłonnych formalności. Dla takich konsumentów pożyczka dla zadłużonych może być jednym z lepszych rozwiązań. Zawsze jednak należy dobrać zobowiązanie zarówno do swoich potrzeb, jak i również możliwości finansowych. Prędzej czy później trzeba będzie spłacić zaciągnięte zobowiązanie, warto więc podejść do tego tematu odpowiedzialnie.

Poprzedni artykułPolecane kreatory do tworzenia stron internetowych
Następny artykułSzkolenie BHP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj