Epilacja laserowa a pieprzyki – czy można poddać się zabiegowi?

Epilacja laserowa to popularna metoda usuwania niechcianego owłosienia, która jest stosowana  na całym świecie. Jednak wiele osób ma obawy związane z zabiegiem epilacji laserowej zwłaszcza w okolicy występowania  pieprzyków. Czy można  bezpiecznie wykonywać zabieg w miejscu ich występowania ? Czy jest to przeciwwskazanie bezwzględne do zabiegu?

Przede wszystkim ważne jest zrozumienie, że pieprzyki (lub znamię barwnikowe) są wynikiem ekspozycji na światło ultrafioletowe, tj. Promieniowanie słoneczne , w skrócie promieniowanie UV, w wyniku czego w naszej skórze namnażają się komórki – melanocyty odpowiedzialne za intensywne produkowanie melaniny, w celu ochrony naszej skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Stąd najczęściej można się spodziewać występowania pieprzyków w okresie letnim, kiedy nasza skóra jest nadmiernie narażona na działanie słońca. Zapraszamy do naszego salonu we Wrocławiu do omówienia pytań i wątpliwości związanych z laseroterpią: https://www.depilacjalaserowa-wroclaw.pl. Zapraszamy również do salonu w Warszawie: https://depilacja-laserowa.info

Podczas epilacji laserowej energia świetlna emitowana przez laser jest absorbowana przez melaninę w mieszkach włosowych, co powoduje ich zniszczenie. Z uwagi na ten fakt, że energia świetlna może być również absorbowana przez pieprzyki, ponieważ one ten barwnik również zawierają, może to powodować wystąpienie negatywnych następstw. Dlatego też, przed wykonaniem epilacji laserowej w okolicy pieprzyków, zaleca się skonsultowanie danych zmian barwnikowych z wykwalifikowanym dermatologiem lub specjalistami ds laseroterapii w naszym salonie. Jednak nie ma czego się obawiać, zwykle jest to kwestia zabezpieczenia pieprzyka porzez zaklejenie obszaru białym plastrem, a także ominięciem tej okolicy w trakcie wykonywania zabiegu.  W ten sposób nasi specjaliście w pełni mogą wykonać epilację z zachowaniem szczególnej ostrożności.

Należy również wiedzieć, że w miejscu w którym występuje znamię barwnikowe lub pieprzyk, mogą rosnąć pojedyncze włoski, ze względu na zabezpieczenie okolicy przed niepożądanym działaniem lasera, włoski będą się pojawiać. Jednak będzie to obszar prawie niewidoczny stąd można pojedyncze włoski po prostu wyrwać lub podcinać, na ile jest to możliwe i bezpieczne, aby nie uszkodzić pieprzyka.

W przypadku występowania dużej ilości pieprzyków w obszarze, który chcemy poddać zabiegowi, kwestię tę należy skonsultować z lekarzem prowadzącym. Przed zabiegiem również nasi specjaliści wykonują dokładny wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, aby móc w pełni świadomie i pewnie poddać się zabiegowi epilacji laserowej oraz cieszyć się korzyściami wynikającymi z działania laserowego usuwania owłosienia,

Podsumowując, pieprzyki nie stanowią przeciwwskazania bezwzględnego do zabiegu. W przypadku wątpliwości, warto skonsultować się z dermatologiem lub lekarzem prowadzącym, aby w pełni bezpiecznie poddać się zabiegowi. Można również skorzystać z konsultacji w naszym salonie, aby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące epilacji laserowej. Nasz wykwalifikowany personel zadba o odpowiednie zabezpieczenie pieprzyków oraz znamion, a Ty będziesz mógł/a cieszyć się zadowalającymi efektami w postaci delikatnej, gładkiej skóry, pozbawionej niepotrzebnych podrażnień oraz zaoszczędzisz swój cenny czas na dokładne golenie włosków pod prysznicem!

Poprzedni artykułCzym jest edukacja ekologiczna i dlaczego jest tak ważna?
Następny artykułStylowe i ergonomiczne biurko elektryczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj