Marketplaces aktywnie zastępują małe sklepy internetowe.  Istnieje duże prawdopodobieństwo, że za jakiś czas odrębne marki detaliczne przestaną istnieć w przestrzeni cyfrowej. Jakie konsekwencje przyniesie dynamiczny rozwój marketplaces i co pozostaje do zrobienia właścicielom sklepów internetowych?

Główną zaletą platform takich jak marketplaces jest możliwość kupienia wszystkiego, czego potrzebują w jednym miejscu. Konsument oszczędza czas i czasami pieniądze, ponieważ może wybrać produkt o najlepszej cenie.  Dzięki licznym opiniom o produkcie, kupujący ma spokój i nie musi się martwić o jakość produktu. Konsumenci uważają, że recenzje na platformach rynkowych są bardziej uczciwe i niezależne, i są bardziej skłonni im zaufać niż recenzjom na stronach poszczególnych sklepów internetowych. Wszystkie te zalety zachęcają do zakupu.

Marketplace’y inwestują w swój rozwój i promocję, generując w ten sposób ruch konsumencki i zwiększając swoją oglądalność. Każdy członek rynku otrzymuje korzyść.

Detaliści zyskują dodatkowy kanał sprzedaży i zwracają na siebie uwagę, trafiając w możliwy wybór konsumentów.

Producenci zyskują nowy kanał sprzedaży, który otwiera dostęp do dużej liczby potencjalnych konsumentów, dzięki czemu znacznie oszczędzają na kosztach promocji i reklamy przy wejściu na rynek.

Z kolei kupujący otrzymują szeroką gamę produktów i wysoki poziom obsługi.

Nowy marketplace Fastep pojawił się w Internecie dopiero niedawno, a już oferuje świetną okazję do wypróbowania wszystkich zalet handlu na tego typu platformie. Nowi klienci, którzy przydzielą swoje produkty przed 01.10.2021 otrzymają 6 miesięcy dostępu do platformy Fastep za darmo. Odwiedź stronę internetową, aby dokonać prostej rejestracji.

Dotarcie na międzynarodowy rynek i dostęp do globalnej publiczności: czyż nie jest to marzenie każdego producenta? Możliwość sprzedaży na Fastep to świetna wiadomość dla sprzedawców z różnych nisz. Na platformie znajduje się wiele kategorii produktów, które zapewnią realizację nawet najbardziej specyficznych potrzeb kupującego.

Marketplaces dają możliwość rozszerzenia kanałów sprzedaży, a także pomagają osiągnąć nowe poziomy zbytu. Kolejną zaletą jest możliwość rozszerzenia geograficznej dystrybucji produktów. Również tutaj Fastep jest sukcesywny, ponieważ posiada wiele Fulfillment centrów w całej Europie. Ułatwia to rozszerzenie działalności poza granice kraju.

Oczywiście nie można powiedzieć, że rynek będzie odpowiadał absolutnie każdemu. Własny kanał dystrybucji nadal istnieje. Nie należy jednak ignorować faktu, że marketplace ma ogromny potencjał dla rozwoju e-commerce.

Platforma Fastep posiada wszystkie funkcje, których potrzebujesz do prowadzenia wygodnego dropshippingu – przyjmowanie płatności od klientów, wgrywanie i edytowanie produktów, interakcja z klientami, tworzenie szczegółowych raportów i wiele więcej! Fastep zapewnia platformę, która może generować przychody zarówno dla dużych firm, jak i dla małych przedsiębiorców z ograniczoną gamą produktów. Sprzedawca posiada niezbędne funkcje i ustawienia dostępne w swoim panelu administracyjnym, które może wykorzystać i zastosować w swoim sklepie.

Poprzedni artykułGdzie szukać pracy fizycznej i na jakim stanowisku?
Następny artykułDrukarnia, w której wydrukujesz wszystko, czego potrzebujesz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj