Żyjemy szybko i intensywnie, dlatego coraz częściej trudno nam znaleźć chwilę na przeczytanie książki, interesującego artykułu czy wywiadu w magazynie. Za to z roku na rok coraz chętniej sięgamy po podcasty i audiobooki. Nagrania audio możemy ściągać na telefony lub słuchać online w dowolnym momencie w ciągu dnia. Sprawdź już teraz, jakie podcasty są dziś najchętniej słuchane i dlaczego.

3 najpopularniejsze rodzaje podcastów, których warto słuchać

Na pierwszym miejscu są zdecydowanie podcasty o rozwoju osobistym. Ich popularność stale rośnie, a wszystko przez to, że pomagają w dokonaniu istotnych zmian w życiu słuchaczy. Inspirują, motywują i wskazują kierunki, którymi warto podążać, gdy chcemy odmienić swoje życie na lepsze.  Historie osób, które postanowiły złamać schemat i żyć na swoich zasadach to często motywacja, której potrzebujesz, aby zacząć działać.

Oprócz podcastów o rozwoju osobistym popularne są także nagrania o biznesie. To świetny wybór dla wszystkich osób, które marzą o własnej firmie lub o rozwoju swojego małego czy nieco większego przedsiębiorstwa. Słuchając takich podcastów możesz zyskać wiedzę na temat zarządzania pracownikami, księgowości oraz podejmowania decyzji biznesowych, które pomogą rozwinąć Twoją firmę.

Popularne są również podcasty lifestylowe. Często są one skierowane do konkretnej grupy docelowej czy dla jakiejś grupy zawodowej. Warto znaleźć podcast, gdzie będą poruszane problemy, które bezpośrednio Cię dotyczą. Wybierając podcasty, które nas dotyczą, jesteśmy w stanie nawiązać kontakty ze społecznością, które owe podcasty mogą wokół siebie zrzeszać. To świetny sposób, aby poznać nowe osoby, które czują podobne emocje i interesują się tymi samymi zagadnieniami. Dzięki temu słuchacze mogą wspierać się wzajemnie i wymieniać doświadczeniami.

Gdzie możesz posłuchać podcastów?

Zastanawiasz się, gdzie możesz słuchać podcasty o rozwoju osobistym i o różnej innej tematyce? Obecnie do wyboru masz wiele różnych platform, które umożliwiają słuchanie podcastów i to często bez jakichkolwiek kosztów.

Najczęściej wybierany jest serwis Spotify, którego aplikację można pobrać na telefon i bez opłat wykorzystywać do słuchania ulubionych polskich i zagranicznych podcastów.

Warto też zapoznać się z dostępnymi alternatywami dla tej aplikacji.

Oto lista innych serwisów, które umożliwiają słuchanie podcastów o rozwoju i nie tylko:

  • Apple Podcasts,
  • Google Podcasts,
  • Soundcloud,
  • YouTube,
  • Podcas Addict.

Dlaczego warto włączyć podcast?

Słuchanie podcastów w trakcie jazdy autobusem, pociągiem, a nawet samochodem sprawia, że droga staje się przyjemniejsza. Co więcej możesz w ten sposób zdobyć nową wiedzę bez poświęcania na to dodatkowej ilości czasu.

Podcasty to świetna forma nauki i rozwoju, niezależnie od wieku potencjalnego słuchacza. Z takiej opcji z powodzeniem mogą skorzystać seniorzy, dorośli czy nastolatki. Podcasty o rozwoju i nie tylko sprawdzają się dla osób, które żyją szybko i nie zawsze mają czas na czytanie książek, artykułów w prasie czy w Internecie. Nie zapomnijmy o kolejnej ważnej zalecie. Otóż skoro nie musisz już czytać tekstów zamieszczonych w Internecie, chronisz swoje oczy przed niebezpiecznym działaniem światła niebieskiego.

Podcasty to często darmowa dawka wiedzy, informacji ze świata i rozrywki.  Znajdź taki, który spełni Twoje oczekiwania pod względem tematu i kwestii, które porusza. Nie zapomnij o zakupie odpowiednich słuchawek! Słuchanie podcastów stanie się wtedy jeszcze przyjemniejsze.

Poprzedni artykułPrezent na Walentynki? Naszyjnik z pereł, naszyjnik z pereł z literką czy może nausznica z łańcuszkiem?
Następny artykułSzkolenia sprzedażowe – czy warto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj