co można sprzedac w lombardzie

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej lombardów, dlatego też klienci znajdujący się w potrzebie finansowej mogą w nich sprzedać praktycznie wszystko, co ma jakąkolwiek wartość. Lombardy bardzo chętnie przyjmują biżuterię, sprzęt elektroniczny, sprzęty AGD czy też rozmaite gadżety. Warto udać się do wybranego lombardu, omówić z pracownikiem wszelkie szczegóły transakcji i dowiedzieć się, na jaką konkretnie kwotę można liczyć w przypadku sprzedawanego przedmiotu. Na samym początku wypada poszerzyć wiedzę na temat tego, co można oddać do lombardu.

Co można sprzedać w lombardzie? Kilka istotnych wskazówek dla niezorientowanych

Jeśli ktoś od dłuższego czasu zastanawia się nad tym, co można sprzedać w lombardzie i jaką ofertę cenową uzyska się na miejscu, powinien mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Im bardziej zadbany sprzęt, tym większe pieniądze zostaną zaoferowane potencjalnemu klientowi. Wpływ na ostateczną wycenę ma m.in. to, czy jest to nowe urządzenie, w jakim stanie technicznym się znajduje oraz czy klient zdoła dostarczyć jakieś dokumenty (np. zakupu – w innym razie trzeba będzie podpisać oświadczenie o tym, że jest się właścicielem danego przedmiotu). W lombardzie można sprzedać:

  • smartfony, tablety i laptopy,
  • sprzęt RTV/AGD,
  • nowoczesne gadżety,
  • biżuterię,
  • przedmioty kolekcjonerskie,
  • aparaty fotograficzne,
  • gry i zabawki,
  • narzędzia,
  • zegarki,
  • patery, naczynia, zastawy stołowe.

Oczywiście warto dowiedzieć się najpierw, co można sprzedawać w danym lombardzie, a dopiero potem udać się na rozmowę z pracownikiem, aby nie było w tym zakresie żadnych niedomówień. Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać podczas rozmowy telefonicznej lub też wchodząc na stronę internetową lombardu.

Lombard – kiedy korzysta się z jego usług?

Lombard to miejsce, do którego ludzie udają się po to, aby podreperować swoją słabą sytuację finansową (np. przy długach, zalegającym czynszu czy też przed wakacyjnym wyjazdem). Wystarczy mieć pewność, co można oddać do lombardu i czym prędzej udać się do jego siedziby, aby porozmawiać z pracownikami. Klient otrzyma pieniądze i będzie mógł je przeznaczyć na dowolny cel (np. na leki, które są mu potrzebne do wyeliminowania dolegliwości chorobowych).

Nie da się ukryć, że lombard niesie za sobą wiele zalet, ponieważ transakcje są realizowane w ekspresowym tempie. Wystarczy okazać dowód osobisty i podpisać umowę kupna-sprzedaży (lub zastawu). Pieniądze uzyskuje się bez załatwiania zbędnych formalności. Kluczowe jest jednak to, aby dokładnie zapoznać się z przedstawionymi przez lombard warunkami. Atrakcyjną propozycją dla zapracowanych osób jest lombard online, który działa w sieci internetowej, a wybrane produkty sprzedaje się poprzez specjalny formularz. Dostęp do informacji na temat tego, co można sprzedawać w lombardzie jest bardzo szeroki, dlatego warto zgłębić swoją wiedzę i ewentualnie zdecydować się na kolejny krok.

Sprzedaż w lombardzie – czy jest to opłacalne?

Wiedząc już, co można sprzedać w lombardzie i na jakich warunkach się to odbywa, warto zastanowić się nad tym, czy jest to opłacalne działanie. Oczywiście dużo zależy od tego, jakie przedmioty chce się sprzedać oraz jaki jest ich stan. Pracownik podda je wycenie, a klient może skorzystać z zaproponowanej oferty lub też ją odrzucić. Wiedza na temat tego, co można sprzedawać w lombardzie to jedno, jednak uzyskanie satysfakcjonującej kwoty, to zupełnie inna sprawa.

Korzystanie z usług lombardu jest opłacalne w nagłych sytuacjach, kiedy gotówka jest potrzebna w krótkim czasie. Nie trzeba wtedy załatwiać żadnych czasochłonnych formalności. Trzeba mieć jednak pełną świadomość tego, że lombard zaproponuje maksymalnie 60 procent realnej wartości sprzedawanego przedmiotu. Jeśli klient wie już, co można oddać do lombardu i jest zdecydowany na sprzedaż lub zastaw, wybiera dla siebie odpowiedni punkt stacjonarny lub też załatwia wszystko przez Internet.

Poprzedni artykułTworzenie podcastów – robić samodzielnie czy z pomocą profesjonalistów?
Następny artykułElektryk Austria – poznaj wymagania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj