Kredyt online — charakterystyka kredytu przez internet
Kredyt online — charakterystyka kredytu przez internet

Potrzebujesz szybko dodatkowych środków? Chcesz uniknąć zbędnych formalności lub trudno zna-leźć Ci czas na wizytę w banku? W tym artykule dowiesz się, co wyróżnia kredyt online i na co war-to zwrócić uwagę, decydując się na pożyczkę przez internet.

Kredyt online to dostępny, bezpieczny i szybki sposób, aby zdobyć dodatkową gotówkę bez wychodzenia z domu. To najlepsze rozwiązanie dla osób, które chciałby podpisać umowę kredytu, ale najzwyczajniej brakuje im czasu. Dzięki rozwojowi elektronicznej bankowości mogą wnioskować o dodatkowe środki, gdziekolwiek są, z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. To duże ułatwienie dla osób, które mieszkają poza miastem, podróżują, łączą pracę z wypoczynkiem za granicą czy sprawują opiekę nad małymi dziećmi. 

Co wyróżnia kredyt przez internet?

Większość banków ma w swojej ofercie kredyty online, które nie wymagają wizyt w placówkach lub oddziałach. Przez internet można wnioskować o małe kwoty na niespodziewane wydatki czy nawet o kilkaset tysięcy złotych na większe potrzeby. W zależności od kwoty pożyczki i zdolności kredytowej wnioskującego, spłatę można rozłożyć na okres od kilku miesięcy do kilku lat. Podstawowym wyróżnikiem kredytu online jest forma, w jakiej składany jest wniosek, sposób dostarczenia dokumentów, weryfikacja danych oraz późniejsza obsługa finansowania.

Kredyt online — rodzaje

Dzięki postępowi elektronicznej bankowości i powszechnie dostępnym internecie kredyty online stały się popularne i łatwo osiągalne. Istnieją dwa rodzaje kredytów przez internet:

  • Kredyt w pełni online. Sięgając po taki produkt, wszystkie formalności związane z kredytem załatwisz online. Weryfikacja danych klienta i dokumentów tożsamości odbywa się w całości zdalnie, za pomocą poczty elektronicznej lub telefonu. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pożyczania, banki wykorzystują nowoczesne narzędzia i zabezpieczenia, które kompleksowo dbają o prawidłowość całego procesu.
  • Kredyt częściowo online. Nie wszystkie banki oferują kredyt w 100% bez wychodzenia z domu. W niektórych instytucjach finansowych część formalności należy dokonać w oddziale. Zazwyczaj sam wniosek składany jest przez internet, ale już weryfikacja danych czy podpisanie samej umowy będzie wymagało obecności klienta w placó

Zalety i wady kredytu gotówkowego online

Starając się o kredyt online w tym samym banku, w którym masz już konto, wniosek możesz złożyć w bankowości elektronicznej lub aplikacji. Cały proces będzie jeszcze prostszy i szybszy — wniosek częściowo uzupełni się automatycznie. Środki jeszcze tego samego dnia lub nawet po kilku godzinach, mogą trafić na Twoje konto. To szczególnie ważne w sytuacjach, kiedy dodatkowe pieniądze są potrzebne „na już”.

Względna łatwość nabycia tego typu produktów finansowych, brak możliwości negocjacji umowy i wizja szybkiego dostępu do wirtualnych pieniędzy mogą sprzyjać pochopnie podejmowanym decyzjom. Zanim złożysz wniosek kredytowy, upewnij się, że zdołasz spłacić zobowiązanie na czas.

O czym warto pamiętać, decydując się na kredyt przez internet?

Mając do czynienia z kredytem online, warto działać racjonalnie, pamiętając o swoim bezpieczeństwie i możliwościach finansowych. Aby bezpiecznie wziąć kredyt przez internet, weź pod uwagę poniższe aspekty:

  • Warunki kredytowe w różnych bankach. Przeanalizuj oferty kredytów online, np. korzystając z porównywarki lub rankingu kredytów gotówkowych z wiarygodnych źródeł. W zestawieniach najlepszych kredytów online zwróć uwagę na kilka podstawowych parametrów, jak kwota pożyczki, okres spłaty, RRSO czy całkowity koszt kredytu.
  • Twoje możliwości finansowe. Przelicz, czy aktualne przychody i wydatki pozwalają na zaciągnięcie dodatkowych zobowiązań. Jaka miesięczna rata i przez jaki okres nie będzie nadwyrężać Twojego budżetu? Dzięki ocenie swoich możliwości finansowych unikniesz nadmiernego zadłużenia i towarzyszącego mu stresu.
  • Pakiet usług dodatkowych. Sprawdź, czy bank oferuje Ci dodatkowe korzyści lub usługi, jeśli zdecydujesz się na kredyt gotówkowy z jego oferty. Najczęściej proponowanymi benefitami są: darmowy pakiet ubezpieczeń (np. assistance), dłuższy niż gwarantowany Ustawą o kredycie konsumenckim czas na odstąpienie od umowy, SMS-y przypominające o nadchodzącej racie, specjalne zaświadczenia czy raporty o zdolności kredytowej.
  • Oferty kredytów online, wzory umów, tabele opłat i warunki udzielania kredytów są dostępne na stronach banków. Jeśli potrzebujesz więcej czasu na przemyślenie decyzji, przeanalizuj wcześniej wszystkie dokumenty związane z umową kredytową. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub coś jest dla Ciebie niezrozumiałe — skorzystaj z pomocy konsultanta!

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank.

Źródło: https://www.totalmoney.pl/artykuly/7607254,kredyty-gotowkowe,jak-bezpiecznie-wziac-kredyt-przez-internet-co-trzeba-wiedziec–decydujac-sie-na-kredyt-on-line,1,1

Poprzedni artykułChcesz przenieść swoją firmę do Niemiec? O tym musisz pamiętać!
Następny artykułStojaki na worki na śmieci i inne sposoby przechowywania odpadów. Na co postawić w miejscach publicznych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj