zalety pożyczki gotówkowej

Jak wskazuje Biuro Informacji Kredytowej, w ciągu pierwszego półrocza banki i SKOK-i przyznały o 6,9% więcej kredytów gotówkowych, a ich wartość była o 10,1% wyższa niż w analogicznym okresie 2022 r. Sprawdźmy, co jest przyczyną dużego zainteresowania tymi produktami wśród Polaków.

Pożyczka gotówkowe to jeden z najpopularniejszych produktów finansowych oferowanych przez banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Wszystko za sprawą szeregu zalet. Jakich?

7 najważniejszych zalet pożyczki gotówkowej

Oto 7 najważniejszych zalet pożyczek gotówkowych:

  1. Wysokie kwoty. W zależności od instytucji finansowej i parametrów konkretnego produktu maksymalne kwoty pożyczek gotówkowych mogą wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych. Dokładając do tego nieskomplikowaną i szybką procedurę wnioskowania oraz przejrzyste zapisy umowy pożyczkowej, pozwalają one pozyskać imponujący kapitał wygodnie, bezpiecznie i bez stosu formalności.
  2. Dostosowany do możliwości pożyczkobiorcy okres spłaty. Większość pożyczkodawców umożliwia elastyczne dostosowanie okresu spłaty do możliwości finansowych pożyczkobiorcy. Pożyczki na długi okres spłaty pozwalają na maksymalne obniżenie miesięcznej raty. Te z krótką spłatą umożliwiają ograniczenie dodatkowych kosztów okołopożyczkowych. Dzięki elastyczności w zakresie okresu spłaty raty finansowania nie obciążą nadmiernie Twojego portfela, a terminowa spłata nie będzie problemem.
  3. Możliwość otrzymania pieniędzy nawet w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku. W zależności od polityki instytucji finansowej, kwoty pożyczki i indywidualnej sytuacji wnioskującego proces decyzyjny pożyczkodawcy może trwać od kilkunastu minut do kilku dni roboczych. Jeśli wnioskujesz o niewielką kwotę, a całą procedurę realizujesz online, możesz otrzymać pieniądze nawet w ciągu 15 minut od złożenia wniosku!
  4. Możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki w dowolnym momencie trwania umowy. Zgodnie z zapisami ustawy o kredycie konsumenckim (większość pożyczek gotówkowych jest rodzajem kredytu konsumenckiego), pożyczkobiorca może nadpłacić lub całkowicie spłacić pożyczkę gotówkową online w dowolnym momencie trwania umowy. Obie operacje pozwalają zmniejszyć koszty finansowania.
  5. Możliwość pożyczenia pieniędzy w 100% przez internet. Jeśli sięgniesz po pożyczkę przez internet, cały proces pożyczkowy, łącznie z zawarciem umowy zrealizujesz przy pomocy komputera, tabletu lub smartfona z dostępem do internetu. Pamiętaj jednak, w przypadku pożyczek na większe kwoty często konieczne jest podpisanie umowy w oddziale instytucji finansowej. Taka procedura pozwala zminimalizować ryzyko, chroniąc nie tylko Twoje pieniądze, ale także dane osobowe.
  6. Możliwość zaciągnięcia pożyczki ze stałą stopą procentową. Na skutek kilkunastu podwyżek stóp procentowych raty kredytów i pożyczek z oprocentowaniem zmiennym wzrosły nawet o 80%. Jeśli chcesz zachować pewność, że bez względu na wahania stóp procentowych rata pożyczki nie wzrośnie, możesz sięgnąć po tę ze stałą stopą procentową. Dla wielu osób to duża zaleta, dająca możliwość precyzyjnego zaplanowania budżetu i większej kontroli nad codziennymi wydatkami.
  7. Możliwość skonsolidowania aktualnych zobowiązań finansowych. Jeśli oprocentowanie pożyczek, które aktualnie spłacasz, jest wysokie, a terminowa spłata rat przychodzi Ci z coraz większym trudem, możesz sięgnąć po gotówkową pożyczkę konsolidacyjną. Dzięki niej pożyczkodawca spłaci Twoje aktualne zobowiązania, a kilka miesięcznych rat zastąpi jedną, niższą. Zmiana warunków pożyczki pomoże Ci więc odciążyć domowy budżet, zmniejszyć ryzyko opóźnień w spłacie i towarzyszących im konsekwencji, np. pogorszenia historii kredytowej w BIK-u.

Pożyczka gotówkowa to dodatkowa gotówka na wyciągnięcie ręki – bezpieczna, szybka i łatwo dostępna. Zanim złożysz wniosek pożyczkowy, porównaj dostępne na rynku oferty. Dzięki temu znajdziesz produkt, który nie tylko nie obciąży Twojego portfela, ale także precyzyjnie odpowie na najważniejsze potrzeby i oczekiwania.

Źródło:

https://www.bankier.pl/smart/kredyty-gotowkowe

Opracowano na zlecenie partnera, tj. Kasy Stefczyka.

Poprzedni artykułAlkoholizm a życie zawodowe. Jak nie stracić pracy przez uzależnienie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj